Proteesihüvitis tuleb valitud kohtadesse

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Haigekassa väitel on proteesihüvitise kohta neilt uurinud mitu hambaarsti.

FOTO: shutterstock.com

Jaanuari algusest hakkab kehtima proteesihüvitis, mis tähendab, et patsient saab seda kasutada vaid nende teenusepakkujate juures, kes on sõlminud haigekassaga lepingu.

Haigekassa terviseedenduse ja kommunikatsiooni talituse juhi Liis Hinsbergi sõnutsi tuleb uuest aastast inimestel, kes soovivad saada proteesihüvitist, broneerida aeg haigekassa lepingupartneri vastuvõtule. “Inimesele jääb hüvitise suurus samaks (260 eurot) ja samuti kehtib see kolm aastat nagu vana korra järgi,” selgitas Hinsberg. Öeldes, et soodustuse saab inimene kohe, maksmise ajal ega pea enam tagantjärele avaldust või tšekki haigekassale esitama.

Seda, kus proteesihüvitist kasutama hakata saab, teada ei ole, sest lepingutele veel alla kirjutatud pole. “Hakkame lepinguid sõlmima detsembri jooksul. Esimesed huvilised on juba olemas, aga kuna lepingud ei ole sõlmitud, ei saa ma nende nimesid veel avaldada,” selgitas kommunikatsiooni talituse juht. Lisades, et niipea kui lepingud allkirjastatud saavad, pannakse selle kohta info kodulehele üles.

Tagasi üles