Skip to footer
Saada vihje

Ametlik: Estoniat jääb tüürima senine juht

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Andrus Aljas on Estoniat juhtinud 2013. aastast.

Estonia spaahotelli juhataja leidmiseks korraldatud konkursile laekus küll veerandsada sooviavaldust, kuid valituks osutus ikkagi seni Estoniat juhtinud Andrus Aljas.

Olgugi et konkurss lõppes oktoobris, ootas nõukogu esimees Alar Kiilmaa enne otsuse avalikuks tegemist, et nõukogu kinnitaks otsuse. Täna sai Kiilmaa välja öelda, et 2013. aastal esimest korda Estonia juhiks valitud Aljas saab tööga jätkata.

Nõukogu esimees selgitas, et kandidaat osutus valituks, kuna viimastel aastatel on linnaettevõtte käekäik olnud hea, seega on mõistlik lasta tal oma plaanide kallal edasi tegutseda. "Ütleme nii, et tema töö pole veel tehtud," märkis Kiilmaa.

Aljase äriplaani järgi jagati ettevõte mõni aasta tagasi kaheks suureks keskuseks: ravi- ja heaoluspaaks. 2014. aasta suvel investeeris Estonia Tammsaare puiestee rohelise ja valge maja renoveerimistöödesse ligemale kaheksa miljonit eurot. Just investeeringute tõttu tõi 2015. aasta ligikaudu miljonieurose kahjumi.

Järgmisel aastal kasvas Estonia käive aga juba kolme miljoni võrra ja jõudis 300 000 euroga kasumisse.

"Tänavused näitajad lubavad veel paremat tulemust," kinnitas juhatajana jätkav Aljas.

"Mina maad ja taevast kokku ei lubanud. Estonia on viimaste aastate jooksul hästi hakkama saanud," vastas ta, mis talle tööintervjuudel edu tõi.

Küsimusele, kuidas suhtub Aljas kõlakasse, et linn võiks mõne teise investeeringu rahastamiseks ettevõtte maha müüa, vastas ta, et see olgu Estonia omaniku ehk linnavalitsuse otsustada.

"Uus investeering tasub end igatahes ära, pangalaenud maksame tagasi ja selle kõrvalt saame linnale dividendegi maksma hakata. Kui midagi drastilist majandusega ei juhtu, peaks ettevõte igal juhul plusspoolel jätkama," jutustas ta. 

Eelarvestrateegia järgi loodab linn 2018. aastal taastusravieskusest saada 280 000, 2019. aastal 350 000, 2020. aastal 570 000 ja 2021. aastal 770 000 eurot.

Kuidas edasi? "Mulle on nüüd tähtis see, et kliendid jääks rahule. See on vast igale majutusasutusele kõige olulisem," tõdes ta.

Enne Estonia juhatusse asumist töötas Pärnus sündinud Aljas puidutöötlemisettevõtte Viisnurk finantsdirektorina ja Estonian Airi juhatuse esimehena.

Tema uus ametiaeg on viis aastat.

Kommentaarid
Tagasi üles