Nik-Näk ja Röh-Rõõsk ehk Seiklus mudilastele

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Loomakostüümidesse peidavad end näitlejad Ireen Kennik, Carmen Mikiver, Kati Ong, Ott Raidmets, Jaanus Mehikas ja Risto Vaidla.
Loomakostüümidesse peidavad end näitlejad Ireen Kennik, Carmen Mikiver, Kati Ong, Ott Raidmets, Jaanus Mehikas ja Risto Vaidla. Foto: Gabriela Liivamägi

Täna Endla suurel laval esietenduvat lastelavastust “Operatsioon Kintsutükk” on Pärnu teatris varemgi mängitud: 1971. aastal lavastas sama näitemängu Pärnu draamateatris Kaarin Raid. Toona kehastas oravapoissi noor Jüri Vlassov, jänesetüdrukut Tiia Kriisa, hunti Maimu Pajusaar ja metsseaneiut Lia Tarmo.

1989. aastal lavastas sama loo Pärnu teatris Vello Rummo.

Seekordset, arvult juba kolmandat Helju Rammo tekstil põhinevat näitemängu Endlas lavastav Enn Keerd möönis, et tal pole olnud au kumbagi varasemat versiooni oma silmaga näha, sest aastal 1971 oli ta alles kooliõpilane ja elas Pärnust kaugel. 1989. aastal jäi tal aga kontrolletendusel käimata ja hiljem selleks võimalust ei avanenudki.

Tagasi üles