Pärnu idufirma InLimit sihib tippu

Ajujahil 30 parima hulka jõudmine pani meeskonnal emotsioonid möllama. Pildile on püütud Erik Naissaar, Olav Karulin, Janek Küla, Cädly Väljamäe ja Oliver Kikas. FOTO: InLimit

Pärnakate idufirma InLimit pääses hiljuti äriideede konkursil Ajujaht 30 parema võistkonna hulka. Võistlusel edukalt esinemisega aga meeskonna ambitsioonid ei piirdu: peagi asutakse rakendust testima ja plaanis on laieneda välisriikidessegi.

Tellijale Tellijale

InLimiti meeskonna eesmärk on luua tarkvaralahendus, mis motiveeriks autojuhte kiiruspiirangutest kinni pidama piitsa asemel hoopis präänikuga. Kui praegu hirmutatakse kihutajaid trahvide ja šokeerivate sotsiaalsete reklaamidega, võiksid seaduskuulekaid juhte tulevikus oodata hoopis boonused tasuta parkimisest preemiateni.

Idee autor Olav Karulin räägib, et selline mõte tärkas tal juba mitu aastat tagasi. “Olime Rakveres mentorklubi koosolekul ja arutasime korraldajaga, et küll oleks tore, kui keegi korralikult sõitmise eest nänni jagaks,” muheleb Karulin. Ta lisab, et eks head mõtted teki ikka enda vajadusest: sõita tuleb tal palju ja kiiruspiiranguid mitte millekski pidavaid juhte näeb üksjagu.

15.09.2021 16.09.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto