Sisukord
Paberleht
Postimees

Hingega kingitust ei saa sõrmenipsust

3 min lugemist
Ema ja tütre meelest on parim kingitus emotsioon, seda silmas pidades valmivad nende käe all kõik need imelised tooted. FOTO: Urmas Luik

Üha enam minnakse seda teed, et ostetakse väikeettevõtetelt ja -ettevõtjatelt käsitööna valminud hingega jõulukingid. Jõulud on kiireim aeg aastas nii suures kaubanduses kui ka väiketootjaile. Kohaliku firma Wood Floweri looja Aune Tamm märgib, et tänavuseks jõuluhooajaks on ta meisterdanud juba umbes pool tuhat prossi. Ema ja tütre ettevõtte Vaas&Vaas suurim tellimus oli mõni aasta tagasi 400 veinikarpi jõuludeks.

Tellijale Tellijale

Kümme aastat tagasi loodud firma Vaas&Vaas teeb puidust kodusisustust, mitte vaase, nagu nime põhjal võiks järeldada. Ühistööna valmistatakse ja isikustatakse näiteks võtmekappe, postkaste, lõikelaudu, pannilabidaid, puitkarbikesi, seinakelli. "Kui ema kunagi alustas, olid tootevalikus ainult võtmekapid, seinapildid ja vineerist kaardid. Aja jooksul on tooteportfell meil üsna mehiseks kasvanud. Palju on kodu ja köögiga seotud tooteid," jutustab elukutseline fotograaf Kati Vaas.

Kunstnik Helje Vaas maalib kõik pildid vaba käega. FOTO: Urmas Luik
28.05.2020 29.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto