Erakorralise meditsiiniabi töised pühad (1)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
”Jõulude ajal tuleb aidata kõhuvalus ülesöönuid ja kui tänavad muutuvad libedaks, siis ka traumaga patsiente,” möönab Pärnu haigla erakorralise meditsiiniabi osakonna juhataja doktor Merike Lepp.
”Jõulude ajal tuleb aidata kõhuvalus ülesöönuid ja kui tänavad muutuvad libedaks, siis ka traumaga patsiente,” möönab Pärnu haigla erakorralise meditsiiniabi osakonna juhataja doktor Merike Lepp. Foto: Urmas Luik

Pärnu haigla erakorralise meditsiiniabi osakonnas ehk EMOs on tavalise tööpäeva hommikupoolikul voodikohad hõivatud, abivajajate tarvis on kasutusele võetud lisavoodid. Need, kellel esmased uuringud tehtud, ootavad tulemusi, keegi lükatakse kanderaamil lifti, keegi jõuab ratastoolil edasi.

Arstiposti arvutitesse tulevad operatiivselt vere- ja muude analüüside vastused, kuvaripilt näitab kiirabi-, elustamis-, protseduuride ja muidki ruume, kaks esimest on õnneks tühjad.

Omal jalal tuleva patsiendi võtab vastu triaažiõde, kes hindab ära patsiendi seisundi ja selle, kas ja kui ruttu on ta vaja edasi saata EMO valvearsti juurde või võib ta oodata koridoris elavas järjekorras, kuni valvearst temaga tegeleb. Eraldi uks ja vastuvõtuosa isolaatorisse suunamiseks on nii nakkuskahtlusega kui traumapatsientidele.

Tagasi üles