Galerii: kaotatud maavalitsus pärandab Kihnule üriku

Kultuuri- ja tervisenõunik Eha Ristimets ütles, et tema ei saa minna isegi töötukassase, sest ta on veerand kohaga ametis.

FOTO: Urmas Luik

Pärnu maavalitsuse majas korjasid ametnikud kabinettidest viimaseid asju kokku, näol matuselise ilme, sest 1. jaanuarist 2018 saab Eesti Vabariik hakkama maavalitsusteta. Nende ülesanded jagunevad riigiasutuste ja omavalitsuste vahel ja üks reform on jälle tehtud.

Tellijale

“Üks asi saab otsa,” nentis 26 aastat maavalitsuses töötanud maatoimingute talituse juhataja Rein Klaassen. “Meie ametnikud on teeninud riiki usus ja lootuses, et kõik läheb paremaks, aga kui vaadata, kuidas riik oma alamatega käitub, ei arva ma enam, et see, mis seal üleval tehakse, on päris õige ja õiglane. Praegu tehakse vahet kohaliku omavalitsuse ja riigiametniku vahel. Tundub, et riigiametnik, maavalitsuse ametnik, on eikeegi.”

Suures riiulite-kappide tühjendamise tuhinas ja hävitamisele saadetud kaustakuhjade hulgast päästis Klaassen ajaloole kulunud kaantega käsikirjalise üriku, Kihnu valla maaüksuste nimekirja 1939. aastast ja annab selle Kihnu muuseumile.

Tagasi üles