N, 8.12.2022

Strandi spaahotelli ehitusplaan teeb naabreid murelikuks

Martin Laine
, reporter
Strandi spaahotelli ehitusplaan teeb naabreid murelikuks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Strandil on kasutada 23 000ruutmeetrine krunt, millest praegu on täis ehitatud 4000 ruutmeetrit. See loob võimaluse laieneda.
Strandil on kasutada 23 000ruutmeetrine krunt, millest praegu on täis ehitatud 4000 ruutmeetrit. See loob võimaluse laieneda. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu ranna rajooni ehitamisel võib pea alati arvestada vastuväidetega. Nii sai Strandi juurdeehituse planeering avaliku arutelu tulemusel 15 etteheidet. Need vastuväited läbi­ kaalunud projektijuht loodab jõuda kompromissini.

Strandi spaahotelli juurdeehitus hõlmaks peamaja kõrvalhooneid, nii tekiks juurde umbkaudu 50 hotellituba. Strandi omanik ja juhataja Egon Elstein tõdes, et on juurdeehitust plaaninud aastaid ja soovib detailplaneeringuga valmis saada eelkõige selleks, et vajaduse korral oleks see osa keerulisest paberi­majandusest vormistatud.

Planeerimise teeb keeruliseks muu hulgas asjaolu, et arendusala piirneb nii mõnegi teise arendusega, mida veel pole ehitama hakatudki, näiteks Valgre elurajoon või tennisehalli juurdeehitus. Samuti ümbritsevad planeeringuala väikeelamud.

Märksõnad
Tagasi üles