Vallavanem Jane Mets kannab kabinetti kaasas

Põhja-Pärnumaa vallamajas jätkub vallavanem Jane Metsal igal sammul arutamist, teiste hulgas registripidaja Maritta Sillandiga.

FOTO: Urmas Luik

Põhja-Pärnumaa vallavanemal, Pärnu eelmisel abilinnapeal Jane Metsal meenub hiljutine seik, kus uue vallavanemaga kohtuma tulnud olid ootusärevuses ja kui Mets tegi sõnavääratuse, öeldes “linnavalitsus”, hõiskasid kuulajad: “Jess! Tuli ära!”

Tellijale

Ligemale 8400 elanikuga 1010-ruutkilomeetrise Põhja-Pärnumaa vallamaja asub Vändra alevi ja valla ning Tootsi ja Halinga valla ühinemise järel kunagistes alevivalitsuse ruumides. Allkorrusel paikneb politsei ja kõrvaluksest pääseb otse kultuuri­majja. Omaaegses Vändra kolhoosi kontorimajas on haldusuuenduse järel päevakorral ruumide ümberkorraldamine nii, et suurvalla aju ehk Vändra halduskeskuse töötajad sinna mahuks. Vallavanema kabinet koosneb praegu sülearvutist ja ajutiselt kasutab ta Vändra eksalevivanema, nüüd Põhja-Pärnumaa vallavaraspetsialisti Toomas Sontsi kunagist tuba.

“Osa päevi olen siin, Vändras, mõni päev olen Pärnu-Jaagupis või Tootsis olenevalt sellest, kus parasjagu on vaja mingi asi käima lükata. Nüüd hakkab mul vähemalt pilt ette saama, kust kuhu saab sõita, ma ei eksi enam ära teede peal,” seletab suvepealinnast Vändra metsade vahele jõudnud Mets hoogsalt enda üle muiates.

Tagasi üles