Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Astrid Hindriks: Kas laseme kauplusel naabritele koti pähe tõmmata?

3 min lugemist
  • Juba praegu on Jannseni tänava alguses mure liiklusskeemi ja parkimisega.
  • Rimi on Pärnus varemgi naabritele koti pähe tõmmanud.
  • Millised on variandid, et Rimi kasutaks vaid oma krunti?
Jannseni tänava Rimi planeeringu kõige tundlikumad teemad on liiklus ja parkimine. FOTO: Ants Liigus

Nüüd, kui Audru ja Tõstamaa on nabanööriga seotud Pärnu linnaga, on tõusnud vajadus, et Jannseni tänaval Tõstamaa suunas oleks nüüdisaegne pood, kust kodu poole sõitvad pered saaksid osta vajaliku toidukraami ühest kohast. Olles osa Pärnu linnast, suureneb osavaldade elanike roll pisi-Pärnu tööjõus, kasutatakse rohkem avalikke teenuseid, lapsed saavad haridust keskuse koolides. Peame mõtlema kümme aastat ette, kui kavandame pikaks ajaks linnale tähtsat strateegilist objekti. Tegemist on uute linnaelanikega, kes on sunnitud kasutama isiklikku autot oma argitoimetusteks.

Tellijale

Mis probleem on Rimi arendusega? Juba praegu on Jannseni tänava alguses mure liiklusskeemi ja parkimisega. Seadus näeb ette, et parkimine peab olema lahendatud oma kinnistu piires ja kinnistust 20 protsenti olgu roheala. Siin ongi naabritele kott pähe tõmmatud: Rimi parkimine on lahendatud põhiliselt Uus-Sauga tänava algu­se parklaga, kus on linna ühistranspordi rada. Ainuke rohealagi asub just siin.

Milline on Rimi oma territoorium? Algus on Tallinna maantee Neste tankla Siimu silla poolne serv, lõpp vana sauna välismüür. Selle territooriumi piires peab olema lahendatud nii parkimine kui 20 protsenti roheala.

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto