R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii: hulljulged kalamehed õhukesel jõejääl: "Eriti nagu ei näkka ..."

Facebook
Comments

Kuigi päästeamet ja politsei hoiatavad jäälemineku eest pidevalt ja osa Pärnu jõest on isegi kaanetamata, leidub omajagu hulljulgeid tirgutajaid.

Eile teatasid jääl aega veetnud kalamehed, et veel on rahulik ja kindlasti koguneb üksjagu kalastajaid merele ja jõele nädalavahetusel.

Kusjuures meeste sõnutsi kala eriti ei näkanud.

Nii päästeamet kui politsei- ja piirivalveamet on toonitanud, et jääleminekuga tuleks olla äärmiselt ettevaatlik, sest külmakraade pole jagunud väga kauaks.

Neljapäeval näiteks juhtus õnnetus Reius merejääl, millest auto läbi vajus. Õnneks oli vesi madal ja autojuht pääses kuiva jalaga.

„Otsest jääleminekukeeldu ei ole küll kehtestatud, kuid jää on alles kasvamise faasis ja sellel liikudes tuleks olla äärmiselt ettevaatlik, et mitte seada ohtu oma elu ja vara," rõhutas Pärnu politseijaoskonna juhtivpiirivalvur Janek Pinta.

"Jääle on ohutu minna alles pärast paarinädalast pidevat külma, kui jää on vähemalt kümme sentimeetrit paks," selgitas päästeameti pressiesindaja Kristi Kais, lisades, et isegi siis võib jää olla õhem sildade juures, kõrkjate ümbruses ja allika- ja suubumiskohtades. "Samuti on jää tavaliselt nõrgem voolava veega veekogudes."

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles