Galerii: Koidula kooli õpilased õppisid esmaabi andma

Pärnu Koidula gümnaasiumi noortel olid eelmise nädala lõpul ja selle nädala alguses koostöös Punase Ristiga koolis praktilised esmaabikoolitused.

Koidula kooli 11. klassi õpilased Laura Margarete Akk, Cryslin Sinimäe, Chris Kruusimägi ja Mihkel Miil valisid oma aastatööks praktilise töö, mille siht on suurendada koolikaaslaste teadlikkust esmaabi ja selle andmise kohta. Samuti oli korraldajate eesmärk hinnata õpilaste seniseid oskusi ja teadmisi esmaabi vallas.

Koos Punase Ristiga mõeldi õpilastele lahendamiseks välja kuus olukorda, kus nad pidid kasutama teadmisi ja andma kannatanule esmaabi. Noored pidid abi osutama nii minestuse, peapõrutuse kui ka ninaverejooksu korral. Lavastatud vigastuste hulka kuulus veel võõrkeha haavas, põlve- ja hüppeliigese vigastus ning korra tuli rahustada šokiseisundis inimestki. Vigastuste tekitamiseks kasutati kunstverd.

Õpilased õppisid haavu siduma ja said praktiseerida nuku peal elustamist, mida paljud tegid esimest korda. Läbi mängiti hädaabikõne, mis on esimene asi, mida sellises situatsioonis tegema peab. Õpilastele anti tagasisidet.

Koolitust aitas korraldada Punase Risti töötaja Hiie Lainela.

"Olen positiivselt üllatunud, et õpilased on nii tublid," kiitis Hiiela. "Selge see, et oli kohmetust, aga noored said siiski väga hästi hakkama. Ma olen täiesti kindel, et nad kõik õppisid sellest palju."

Tagasi üles