Pärnu hotelliärimees ostis poole Lottemaast
Lottemaa väärtus võib küündida miljoni euroni!

FOTO: Tairo Lutter

Pärnu ühe suurema hotelli, Strandi spaa- ja konverentsihotelli omanik Egon Elstein omandas poole Lottemaa Teemapark OÜ osakutest. 

Seniste investorite hulka kuulusid Kuldar Leis, Meelis Saaresalu, Raul Lusti, Elmer Maas ja Marin Närska. Lottemaa teine pool kuulub jätkuvalt Lottemaa ühele asutajatest Rein Malsubile.

Osalised ei avalda tehingu tingimusi.

Pärnu Postimehega rääkinud finantseksperdi sõnul võib Lottemaa teemaparkide OÜ väärtus küündida miljoni euro ümber.

Pärnu ühe suurima hotelli Strand omanik Egon Elstein omandas poole Lottemaa teemapark OÜ osakutest.

FOTO: SANDER ILVEST/PM/SCANPIX BALTICS

Elsteini sõnade kohaselt tegid Lottemaa senised omanikud talle ettepaneku osalus osta ja pärast kaht kuud mõtlemist otsustas ta käed lüüa.

"Mulle ei ole see niivõrd äriline tehing. Tahan kaasa aidata, et paljudele lastele rõõmu pakkuda ja teemapark välja ei sureks," ütles Elstein.

Kui Lottemaa Teemapark OÜ saavutas veel 2015. aastal häid tulemusi, teenides ligikaudu 1,7 miljoni eurose käibe juures 275 000 eurot kasumit ja külastajate arv küündis 94 000ni, siis aasta hiljem langes ettevõte kahjumisse. 2016. aastal oli teemapargi kahjum 25 000 eurot ja külastajate arv kukkus 70 000ni.

Elsteini jutu järgi on Lottemaa kunstiline pool väga vahva ja selles ta kaasa rääkida ei tahaks. "Tahan aidata Lottemaad majanduse poole pealt, saan aidata panganduskohustusi korraldada," seletas ettevõtja.

Hotelliärimees arvas, et Lottemaa osaluse omandamine aitab kaasa hotelli majandamisel. "Näen, et võita saavad sellest mõlemad. Hotell tõuseb uuele tasemele ja mõlemat ettevõtmist saab koos turundada," põhjendas ta.

Lottemaa arendamisel tuleks Elsteini hinnangul laiendada sihtrühma. "Kui praegu külastab Lottemaad aastas 50 000 inimest, siis tulevikus võiks see olla kaks korda suurem. Meie naabrite juures Soomes Lotte-teemat suurt ei teata. Selles suunas tasuks pingutada. Loodan, et uut hoogu annab Lottemaale järgmise aasta alguseks valmiv uus film," lausus ta.

Eesti jahtklubide liidu presidendi ametit pidava Elsteini arvates tasuks mõelda, kuidas Lottemaal ära kasutada mere lähedust.

Lottemaa teemapargi uue strateegilise investori leidmisega astuti ettevõtte teatel suur samm edasi Pärnumaa kui pereturismi sihtkoha arendamisel.

Lottemaa esindaja Malsubi sõnutsi on koostöö Strandi hotelliga hästi toiminud juba teemapargi asutamisest peale, sest peredel on lihtne ja mugav ühendada Lottemaa külastus Strandi hotelli külastusega.

"Lastega koos reisides on oluline, et oleks arvestatud kõigi pereliikmete soovidega ja teenused oleksid heal tasemel. Strandi puhul oleme veendunud teenuste kõrges kvaliteedis ja peredele sobivuses. Üheskoos saame terviklikumalt hoolitseda positiivse reisielamuse korraldamise eest," ütles Malsub.

Lottemaa seniste investorite esindaja Meelis Saaresalu on veendunud, et Elstein on Lottemaale väga hea valik.

"Egon on kogemuste pagasiga, kohalikke olusid ja ettevõtluskeskkonda hästi tundva ettevõtjana Lottemaa arengule suureks abiks. Meie eesmärk investorina sai täidetud. Eesti teemapark Lottemaa on edukalt loodud ja käivitatud, nüüd otsime uusi investeerimisvõimalusi," lausus Saaresalu.

Tagasi üles