Sisukord
Paberleht
Postimees

Henri Eessalu: Teel Jannseni keskuse poole

3 min lugemist
  • Pärnule ei ole omane ameerikalik linnaruum laiade tänavate ja parkimisväljadega.
  • Tänastes planeeringutes eelistatakse kergliiklejaid ja ühistransporti.
  • Jannseni ristmikust kujundatakse inimsõbralik piirkondlik keskus.
Võrreldes olemasoleva Rimi hoonega nihkub planeeritav hoone suurel määral Uus-Sauga tänava poole. FOTO: Urmas Luik

Hea on tõdeda, et leidub planeeringuid, mis ühiskonnas laiemat kõlapinda pakuvad. Saab ju tulemuslikult kaasata vaid siis, kui linnakodanikud ise on planeerimisest huvitatud. Huvi J. V. Jannseni 1, 3, 5, 5a, 7, 7a ja Uus-Sauga tänava osa detailplaneeringu vastu on juba enne avalikustamist kuju­nenud keskmisest suuremaks. Paraku on planeerimisprotsessi jooksul liikvele läinud väärarusaamu, mis vajavad lisaselgitust.

Tellijale Tellijale

Jannseni ristmikust on nüüdseks kujunenud piirkondlik keskus, kus tagatud on piirkonna olmeteeninduse ja avaliku teenuse kättesaadavus. See paikneb strateegiliselt heas kohas, olles jalgsikäigu kaugusel Ülejõe ja Rääma piirkonna elanikele. Üle tee asuvad Jannseni tänava kortermajad ja lähipiirkonnas on kunagise masina­tehase arendusala. Nüüdis­aegse ja arhitektuurselt silmapaistva toidupoe teke parandab kindlasti teenuste kvaliteeti lähipiirkonna inimestele.

Jannseni rist jääb piirkondlikuks keskuseks ka peale haldusreformi. Linnapiiri muudatused ei mõjuta osavaldades elavate inimeste tarbimiskäitumist märkimisväärselt.

04.07.2020 07.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto