Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Õnn on inimlikkuse küsimus

3 min lugemist
Karin Tammaru annab Justyna karakterile tasakaalutu ja rabeda, heitunud naise kuju, kes paistab enda köögis – oma maailmas – vangis olevat ja peksleb vastu klaasakent nagu lind, väljapääsu leidmata, end ikka ja jälle ära lüües. FOTO: Siim Vahur

Endlas lavaküpseks saanud “Itk” liigitub realistlike kammerdraamade hulka, kus monoloogid annavad intiimse sissevaate ühe pere kolme naise ellu­ ja hinge. Lavastus küsib, kas nad on õnnetud.

Tellijale

Näitekirjanik Krzysztof Bizio on üks Poola nüüdisaegse näitekirjanduse enimlavastatud autoreid. Tema näidendid keskenduvad tänapäevase maailma tumedamale poolele, olles uurimused lihtsatest “kadunud” inimestest.

Lavastaja Madis Kalmetit on alati köitnud teatris isiklikku laadi väikevormid ja see oli põhjus, miks ta Karin Tammaru soovitatud teksti lavastada võttis: näitlejanna tunnistas esietenduse-eelses intervjuus, et teda köidab Poola näitekirjanduses see, et oleme sarnased. “Selline valulikkus on sees, mis teeb asja huvitavaks,” tähendas Tammaru.

15.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto