Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Sirje Nõmm: Linnaarhitekt, ehk arvutaks veidi!

3 min lugemist
Jannseni tänava kortermajade elanikud pelgavad, et Rimi arendus võib tuua nende territooriumile ebasoovitavaid parkijaid FOTO: Urmas Luik

Elan juba 24 aastat Jannseni tänava kortermajas, sellest 15 aastat olen olnud korteriühistu juht. Meie elamute juures valitseb parkimisprobleem: elanikel on autod­, aga parkimiskohti ei jagu.

Tellijale

Oleme märgistanud oma elamu parkimiskoha kolme märgiga: peatumise keeluala, välja arvatud KÜ Jannseni 4 kirjalikul loal ja kõige all on teisaldamise märk. Oleme juba praegu hädas parkijatega, kes poe ette parkima ei mahu ja tulevad üle tee meie elamute juurde.

Kiidukõnes Rimi uuele detailplaneeringule ütleb linna­arhitekt Henri Eessalu, et Pärnule ei ole omane ameerikalik linnaruum laiade tänavate ja parkimisväljadega. Olen sellega 100 protsenti nõus. Aga just Rimi­ puhul minnakse avatud parkimisruumi vähendamisest mööda, selmet näpsatakse Uus-Sauga tänava parkla, mida praegu kasutavad avalikku haridus-, tervishoiu- ja sotsiaalteenust pakkuvad asutused.

21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto