Roman Fosti tuli Euroopas krossijooksus kõrgele kohale

Roman Fosti.
Roman Fosti. Foto: Tairo Lutter

Pärnust pärit pikamaajooksja Roman Fosti saavutas Portugalis Miras murdmaajooksu Euroopa klubide võistkondlikel karikavõistlustel 115 mehe konkurentsis kümnenda koha.

Spordiseltsi Sparta tiimi esinumber Fosti läbis 10,3kilomeetrise raja ajaga 30.41, kaotades võitjale 56 sekundiga.

Jooksu võitis Portugali klubi esindav keenialane Davis Kiplangat 29.44ga. Tema oli ka ainus, kes suutis raja läbida alla 30 minutiga.

Teisena lõpetas Belgia klubi esindaja Isaac Kimeli (30.02) ja kolmandana türklane Ramazan Ozdemir (30.14).

Sparta meeskonnast osutus paremuselt teiseks Raivo Alla, kes sai 86. koha 33.31ga (+3.47). Järgnesid Taavi Tambur 87. kohal 33.37ga (+3.52), Ats Sõnajalg 91. kohal 33.55ga (+4.10) ja Roman Hvalõnski 95. kohal ajaga 34.03 (+4.18).

Meeskondlikus arvestuses kuulus Spartale 22 meeskonna seas 17. koht. Arvesse läksid nelja parema jooksja tulemused. Esikoha võitis Portugali klubi Sporting Belgia Olympic Essenbeek Halle ja Hispaania Atletismo Bikila ees.