Võrkpalli meistriliiga põhiturniiri lõpusirgel supermängus liidrite, Pärnu ja Saaremaa võrkpalliklubi vahel jäi Pärnu spordihallis 3:1 peale külalisvõistkond, omandades märksa paremad šansid saada endale turniiri final four'i mängud.

Avageimis hoidis väikest initsiatiivi Saaremaa meeskond, olles pea kogu geimi väikeses eduaseisus. Teiseks tehniliseks vaheajaks õnnestus Pärnu meeskonnal 16:15 juhtima minna, kuid otsustavate punktide mängimisel olid paremad Saaremaa mehed, võites geimi 25:22.

Teises geimis olid sõiduvees pärnakad, minnes esimeseks tehniliseks vaheajaks ette 8:6 ja suurendades seda teiseks vaheajaks 16:11ni. Pärnu enam edu käest ei andnud ja ehkki vastane lubati korraks kahe punkti kaugusele, võitsid pärnakad 25:21.

Kolmas geim algas Pärnu meeskonna mitme ebaõnnestumisega ja saarlased pääsesid 6:3 ette, mille peale pärnakate juhendaja Avo Keel mõtlemisaja võttis. Järgmised punktid kukkusid samuti saarlastele ja tehniliseks vaheajaks oli tablool seis 8:3. Pärnul õnnestus vahet vähendada ja seisul 10:12 võttis omakorda vaheaja Saaremaa meeskonna treener Urmas Tali. Seejärel Pärnu meeste mäng lagunes ja saarlased pääsesid ette 21:11. Saaremaa klubi võidunumbriteks kirjutati geimi lõpus 25:17.

Neljandas geimis läks Saaremaa meeskond esimeseks vaheajaks juhtima 8:5. Pärnakad jõudsid 9:9ni. Seejärel suutsid saarlased taas mängu enda kasuks kallutada ja kaotuses 11:14 võttis Avo Keel mõtlemisaja. Pärnu meeskond saigi kaks punkti järjest, kuid tehnilisele vaheajale mindi taas saarlaste 16:13 juhtimisel. Pärnakad jõudsid 17:17 viigini, kuid seejärel sai Saaremaa meeskond kolm punkti järjest. Viimaste punktide mängimisel olid taas paremad saarlased, võites 25:21, mis otsustas mängu.

Pärnu meeskonna vedur oli 20 punkti toonud Robert Juchnevic. Taavet Leppiku kontole jäi 15 punkti.

Saaremaa klubi resultatiivseim oli 19 punktiga Tomaš Halanda.

Pärnakate servi vastuvõtuprotsent oli 48, saarlastel 59,7. Rünnak õnnetus Pärnu meeskonnal 52,3 protsenti, vastaste sama näitaja oli 54,9.

Blokipunkte teenis kumbki meeskond kolm. Serviässasid kogunes mõlemale seitse.

Võiduga Pärnu üle sai Saaremaa meeskond enda kätte trumbid lõpetada põhihooaja turniir esimesena. Nii pärnakatel kui saarlasetel on kirjas 53 punkti, kuid Pärnu mehed on mänginud matši rohkem.

Pärnu võrkpalliklubi mängib järgmisena 17. veebruaril kodusaalis Jekabpils Lušiga.