Pärnumaa kooliõpilased näitasid teadmisi riigikeele arenemisest

Eesti keele sõnaraamatud

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Pärnu linna ja maakonna õpilased võistlesid riigi juubeliaasta emakeeleolümpiaadil, kus ülesannete lahendamisel tuli teada, kuidas on eesti keel kui riigikeel arenenud ja kuidas riigikeel sellena toimib.

7. klassi õpilaste arvestuses jagunesid Pärnu linna koolide esimesed kolm kohta järgmiselt: Laura Prengel Mai koolist (õpetaja Inga Kukk), Jakob Läänemets Audru koolist (õpetaja Kait Vesik) ja Emma Liisa Lõhmus Sütevaka humanitaargümnaasiumist (õpetaja Kaili Miil).

Maakoolide 7. klasside kolm paremat olid Arthur Valge Häädemeeste keskkoolist (õpetaja Silvi Murulauk), Viktoria Ellermaa Pärnu-Jaagupi põhikoolist (õpetaja Merike Mäemets) ja Triinu Aru Vändra gümnaasiumist (õpetaja Ene Kitsnik).

8. klasside esikolmikusse võistlesid Henriete Toomlaid Mai koolist (õpetaja Kukk), Aet Marliise Eriste Humanitaargümnaasiumist (õpetaja Elma Künnapas) ja Eliisa Beljaev Kuninga tänava põhikoolist (õpetaja Kristiina Hunt).

Maakoolide kolm tublimat olid Elisabeth Rand Sauga põhikoolist (õpetaja Marika Hoolma), Kadi Kruusmann Pärnu-Jaagupi põhikoolist (õpetaja Mäemets) ja Tuuli Leuke Tootsi lasteaed-põhikoolist (õpetaja Agnes Leemet).

9. klassi õppurite seas võitis Lisett Soomäe humanitaargümnaasiumist (õpetaja Kalle Viik), teiseks tuli Mirjam Einaste Ülejõe põhikoolist (õpetaja Marja Tõnts), kolmandat-neljandat kohta jäid jagama Marlen Kokla Ülejõe põhikoolist (õpetaja Tõnts) ja Ave-Triin Gurjanov Tõstamaa keskkoolist (õpetajad Helle Nurk, Kirsti Talu).

Maakoolide 9. klassi õpilaste arvestuses pälvis esikoha Ketrin Salumaa Pärnu-Jaagupi põhikoolist (õpetaja Mäemets), teiseks tuli Lii Urb ja kolmandaks Timo Jairus Virtsu koolist (mõlemat õpetab Heli Riive).

10. klassi arvestuses tunnevad emakeelt kõige paremini Nele Leit-Teetlaus humanitaargümnaasiumist (õpetaja Viik), Janely Adams humanitaargümnaasiumist (õpetaja Miil) ja Andra Helena Toomet Koidula gümnaasiumist (õpetaja Ebe Saarna).

Maakoolide edukamad olid Lysette Vahtra Lihula gümnaasiumist (õpetaja Heli Raavel), Oliver Kielas Kilingi-Nõmme gümnaasiumist (õpetaja Ly Kuningas) ja Crete Luik Häädemeeste keskkoolist (õpetaja Murulauk).

11. klasside parimad keeletundjad on kõik Sütevaka humanitaargümnaasiumist: võitis Liisamari Viik (õpetaja Viik), teise koha Iris Epp Sildnik ja kolmanda koha Georg Timoštšenko (mõlemat juhendab õpetaja Künnapas).

Maagümnaasiumide parimad olid Hanna Miina Kivisäk Vändra gümnaasiumist (õpetaja Anne Vaher), Joel Veedler Lihula gümnaasiumist (õpetaja Raavel) ja Marianne Hanson Häädemeeste keskkoolist (õpetaja Kaire Laine).

Gümnaasiumi lõpuklasside arvestuses sai esikoha Merili Tammiste humanitaargümnaasiumist, teist ja kolmandat kohta jäid jagama Teresa Pulk humanitaargümnaasiumist (kõiki juhendab õpetaja Viik) ja Oskar Tamm Tõstamaa keskkoolist (õpetaja Mari Lühiste).

Maakoolide parimad tulemused saavutasid Erik Mikkus Lihula gümnaasiumist (õpetaja Raavel), Merili Pilliroog Sindi gümnaasiumist (õpetaja Raili Juss) ja Kristiine-Liis Orav Vändra gümnaasiumist (õpetaja Anne Vaher).

Loe ka neid

Tagasi üles