Kaja Kallas: Lõpuks on kõigil paha maitse suus

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Europarlamendi liige Kaja Kallas on andnud nõusoleku kandideerida kevadel Reformiera­konna esi­meheks. See tähendab, et temast võib saada pea­minister.

FOTO: Mailiis Ollino

Nutiseadmed tekitavad lastes sõltuvust. “Öeldakse, et suuremat sõltuvust kui heroiin. Sa ei annaks oma lapsele heroiini, aga piiramatult internetis surfamises ei taju vanemad probleemi,” näeb Euroopa­ Parlamendi liige Kaja Kallas lahendust vajavat probleemi, sest liigne nutilembus mõjutab noorte hakkamasaamist.

Tulevikutöökohad nõuavad tema jutu järgi tehnoloogia tundmist, aga inimeselt oodatakse ka head suhtlusoskust. “Elementaarset suhtlust õpid ainult siis, kui teistega suhtled. Kui koolis on telefonid lubatud, siis vahetunnis lapsed ei suhtle omavahel,” lausus ta. Kallase hinnangul peame sellele mõtlema juba praegu.

Mis on Eesti pärisprobleemid ja mis on need, mille üle käib küll sõnalahing, aga mis ei mõjuta seda, kuidas tulevikus elame?

Pean kõige tähtsamaks majanduspoliitikat: millist majandust me soovime. Me ei ole enam allhankemaa, kuid siin ei ole veel teadmistel põhinevat majandust ka, aga me tahame sinna jõuda, sest seal on rohkem väärtust. Seal on kõrgemad palgad. Seal on parem elu.

Tagasi üles