Sisukord
Paberleht
Postimees

Anne Seimari päästis karistusest küsimärk

2 min lugemist
  • Pahatahtlik käitumine tekitas prokuratuuris vaidluse
  • Sõnavabadus kaalus võimaliku kuriteo üles
  • Eksperthinnang: kahuriga ei maksa tuvi lasta
  • Prokurör: blogid on hall tsoon
Prokuratuuri hinnangul kasutas Anne Seimar fakte valikuliselt, kuid ebaeetilist käitumist ei saa pidada kuriteoks. FOTO: Urmas Luik

Vallavanema laimamises kahtlustatud Anne Seimar pääses kriminaalkaristusest, sest prokuratuuri hinnangul ei peaks ebaeetilisele käitumisele reageerima seaduse täie karmusega.

Tellijale Tellijale

Seimar avaldas eelmise aasta 24. mail blogis Millimalli.blogspot.com.ee postituse, mis algas küsimusega, kas Audru vallavanem Siim Suursild käib valla rahaga kasiinos mängimas. “Kes mängis 21.12.2014 valla rahaga kasiinos või kes pidutsesid pühapäeva õhtul­ valla raha eest kõrtsus?” küsis Seimar, toetudes teabenõudega vallast saadud kontoväljavõtetele.

Väljavõtetest on näha, et valla kontolt on pühapäeva õhtul minutiste vaheaegadega viiel korral rahaauto­maadist raha võetud. Kokku võeti Danske Bankist tol õhtul 2050 eurot.

Seimar ei põhjendanud, miks tema arvates raha just kasiinos või kõrtsis pidi kasutatama, ega nimetanud raha väljavõtja nime. Ajakirjandusprofessor Halliki Harro-Loidi sõnutsi oli tegu eeldusega küsimustega, mille tuntuim näide on Karlssoni “Kas te olete juba hommikuse konjakijoomise lõpetanud?”.

29.05.2020 31.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto