Pärnakas aitas kergejõustikuvõistlusel Eesti siserekordi püstitada

Võidukas 4x400 tiim. Erik Jagor vasakult teine.
Võidukas 4x400 tiim. Erik Jagor vasakult teine. Foto: Eesti kergejõustikuliit (Facebook)

Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis "EV 100" Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel osales mitu pärnakat. Silmapaistvaim tulemus tuli 4x400 teatejooksus, kus kolmanda vahetuse mees Erik Jagor aitas Audentese tiimil püstitada Eesti siserekordi.

400 meetri jooksus võidutses Tony Nõu isikliku rekordiga (47,32). Talle järgnesid kaks pärnakat: vennad Jagorid. Vigastuspausilt naasnud Jaak-Heinrichile riputati kaela hõbemedal (48,01) ja Erikule pronks (49,08).

Võistlustel sündis Eesti siserekord, kui meeste 4x400 meetri teatejooksus püstitasid Audentese SK mehed Sten Ander Sepp, Karl Erik Nazarov, Erik Jagor ja Tony Nõu rekordi 3.14,81. Tippmark paranes 1,8 sekundiga.

Hõbedasse, Tartu Kalevi tiimi kuulus Jaak-Heinrich ja pronksivääriliselt lippasid Audentese teise tiimi liikmed, kelle hulgas pärnakas Timo Tiismaa.

Naiste teatejooksus sai Audentese avavahetust jooksnud Triin Tiismaa kaela hõbeda.

Meeste 3000 meetri jooksus jäi Pärnu spordikooli, SK Altiuse atleet Karl Mäe 16 osaleja seas kaheksandaks (8.50,14). Sama koht tuli poole lühemalgi distantsil (4.02,49).

60 meetri jooksus sprintis SK Altiuse nimekirjas võistlev, kuid Audenteses õppiv Henri Sai 7,09ga, tulemuseks kuues koht. 200 meetris tuli Sai viiendaks (22,14).

Naiste 200 meetri jooksus oli Ann Marii Kivikas (SK Altius) viies (25,37).

Vändralasele Janek Õiglasele riputati pronks kaela meeste 60 meetri tõkkejooksus, kui ta sai kirja aja 8,20. Londoni MMi neljas mees oli teivashüppes neljas (4.70).

SK Altiuse sportlane Sten-Erik Tomingas tuli kolmikhüppes resultaadiga 13,66 pronksile.