Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Väiketootjad pööravad pilgu toitlustajatele

2 min lugemist
  • Ostjate leigest huvist hoolimata ei kavatse väiketootjad püssi põõsasse visata.
  • Peamiselt ostetakse muna ja värske kala.
  • Lahendusena nähakse väiketootjate ja restoranide koostööd.
Igal nädalal käivad Pärnumaa otse tootjalt tarbijale võrgustiku liikmed linnas oma tooteid­ müümas. Paraku on talutooted praeguseks jõudnud ka jaekaubandusse ja linlaste huvi­ oma tegemisi müüjate järgi sättida on raugenud. FOTO: Urmas Luik

Täna neljandat aastapäeva tähistav Pärnumaa otse tootjalt tarbijale toiduvõrgustik ehk OTT ei ole pärast edukat algusaega populaarsust kogunud, uut hingamist proovitakse leida, pakkudes toodangut linna toitlustajaile.

Tellijale

Kui Läänemaa OTT on kohalike seas menukas ning tavapäraselt vaid tunni kestva kauplemise jooksul saavad tootjad lahti tellitud kaubast ja varuks kaasa võetud toodetestki, peavad müüjad Pärnus tõdema, et mõnigi kord on suurim müügiringist saadud kasu meeleolukad kohtumised tuttavate kauplejatega.

Mätiku talumeierei perenaine ja võrgustiku üks eestvõtjaid Mirjam Pikkmets rääkis, et tarbijate huvi on võrreldes algusajaga tõepoolest natuke raugenud.

“Siiski saab meie tooteid linnas pidevalt­ kolmest müügikohast. Meil on ju Taluturg, Biomarket, Riiamarii. Tarbijale on see märksa mugavam, kui ei pea kellaaegu jälgima,” märkis ta. Pikkmets tõdes, et talutooteid leiab praegu poodidest rohkem kui OTTi algusajal.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto