Sisukord
Paberleht
Postimees

50miljoniline hange: maaliinidele tulevad uued bussid

1 min lugemist
  • Tõenäoliselt tuleb vedajatel soetada tuttuued bussid
  • Uued bussid peavad olema madalapõhjalised
  • Pärnumaa uued maaliinide teenindajad selguvad mõne nädala pärast
Pärnumaa ühistranspordikeskus (PÜTK) on välja kuulutanud riigihanke, leidmaks bussifirmad, kes hakkaksid teenindama Pärnu maakonda. Foto on illustreeriv. FOTO: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Pärnumaa ühistranspordikeskus (PÜTK) on välja kuulutanud riigihanke, leidmaks bussifirmad, kes hakkaksid teenindama Pärnu maakonda. See tähendab, et maaliinidele on oodata tuleval aastal uusi ja moodsaid busse.

Tellijale Tellijale

“See on väga suur riigihange,” kinnitas Andrus Kärpuk, PÜTKi juhataja. Ettevõtmise mahust annab aimu lepingute eeldatav väärtus, milleks esimese nelja aasta peale on arvestatud ligemale 20 miljonit eurot. Kuid võttes arvesse, et lepingud soovitakse sõlmida koguni 2028. aastani, tagaks hankevõit vedajale ligemale poolsada miljonit eurot väärt teenistuse.

Riigihanke seaduse järgi ongi hankelepinguid lubatud sõlmida kuni kümneks aastaks. “Mida pikemaaja­lisem leping, seda odavam keskmine kilomeetri hind,” selgitas Kärpuk. “Kuna bussid on kallid ja vedajate huvi­ on suur, on meie eesmärk saada odav hind, sest kasutame ju ikkagi riigi raha.”

29.05.2020 30.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto