Sisukord
Paberleht
Postimees

Valter Parve: Helged hetked ja juubelitunne

2 min lugemist
Presidendi vastuvõttu ja vabariigi aastapäeva kontsertlavastust teleri vahendusel jälginud Valter Parve tunnistab, et nähtu ei tekitanud temas pidulikku ja ühendavat tunnet. Pildil vastuvõtule kutsutud Eesti rahva muuseumis. FOTO: Konstantin Sednev / Postimees / Scanpix

Iga sündmus Eesti elus annab võimaluse midagi arvata, kiita või laita nii konkreetselt seda, mis toimus­, kui anda hinnanguid palju laiemalt. Mõistetavalt on väga palju tähelepanu pälvinud “EV 100” juubelilavastus Eesti Rahva Muuseumis laupäeval. Ei mäleta, et oleksin varem neid televiisoris üle kantud etendusi lõpuni viitsinud vaadata, seekord tegin seda.

Tellijale Tellijale

Ma ei ole asjatundja, et hinnata lavastuse ideed ja teostust, aga saan aru sellest, kuidas nähtu minule mõjus. Pidulikku tunnet ei tulnud. Viga võib olla minus või pigem on asi petetud ootustes: tahtsin ju näha midagi helget, midagi sellist, mis rahvast ühendab. Muidugi, viha võib ka ühendada. Põhjus näiteks lageraie Eesti metsades ja see langetustraktorite tapatöö oli filmis päris mõjusalt edasi antud, see tähendab, et tekitas tundeid.

Häirekella tulebki taguda, sest saamatu rahanduspoliitika tõttu jäävad riigikassasse laekumata kümned miljonid sinna planeeritud eurod ja valimis­lubaduste (sealhulgas tasuta bussisõit) katteks tuleb raha hankida kusagilt mujalt, ka riigi­metsast.

23.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto