Endlas esietendub Vene näitekirjaniku muinasjutt

Pärnu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sten Karpov /vasakult), Kleer Maibaum-Vihmar, Jekaterina Novosjolova, Ago Anderson ja Lauri Mäesepp lavastuses "DreamWorks".
Sten Karpov /vasakult), Kleer Maibaum-Vihmar, Jekaterina Novosjolova, Ago Anderson ja Lauri Mäesepp lavastuses "DreamWorks". Foto: Gabriela Liivamägi

Laupäeva õhtul esietendub Pärnu Endla tetari suures saalis Vene näitekirjaniku Ivan Võrõpajevi muinasjutt armastusest, sõprusest ja surmast "DreamWorks".

"DreamWorks" on lugu masendusse langenud Davidist ja ta sõpradest, kes teda aidata püüavad. Kasutusele võetakse kõik sõpruskonnale teadaolevad teraapiavõtted budismist viskini, kuid miski ei aita. Siis aga kingivad sõbrad Davidile naise, kes teab erilist saladust, kuidas unistused töötavad.

"See näidend vastab küsimusele, mis on armastus, täpselt nii, nagu mina sellest aru saan," ütles lavastaja Ingomar Vihmar. "Võrõpajev on kõik selle, mis mina olen tahtnud öelda armastuse kohta, siin väga ilusasti ära rääkinud ja vahele põiminud sellist väikest draamat. Ehk see vastus jõuab mänguliselt ja ettemängituna paremini kohale."

Võrõpajev on üks enim mängitud nüüdisaegseid Vene näitekirjanikke, kelle teosed on jõudnud Poola, Saksamaa, Ameerika Ühendriikide, Kanada, Tšehhi, Bulgaaria, Inglismaa, Prantsusmaa ja Eestigi lavadele ja pälvinud kümneid auhindu.

"DreamWorksi" tõlkija on Tiit Alte, lavastaja ja muusikaline kujundaja Ingomar Vihmar, kunstnik Rosita Raud, valguskunstnik Margus Vaigur, helilooja Ardo Ran Varres, liikumisjuht Rauno Zubko ja lauluõpetaja Elo Kesküla.

Mängivad Sten Karpov, Liis Karpov, Fatme Helge Leevald, Kleer Maibaum-Vihmar, Carmen Mikiver, Jekaterina Novosjolova, Ago Anderson, Lauri Kink, Lauri Mäesepp ja Ingomar Vihmar.

Tagasi üles