Sisukord
Paberleht
Paberleht

Uhke maasturiga toimetulekutoetust küsima

4 min lugemist
  • Toimetulekutoetust küsivad needki, kellel on äraelamiseks piisavalt raha.
  • Piirkondade väiksuse tõttu on Pärnumaal päris raske omavalitsusi nöörida.
  • Väga paljud inimesed panid valda tööle tulnud uue sotsiaaltöötaja kohe proovile.
Mõnikord peatuvad raehoone või vallamaja ees sõidukid, millest väljujate kohta ei oskaks parema tahtmisegi korral öelda, et nad lähevad toimetulekutoetust küsima. Ometi võib see sageli nii olla. FOTO: shutterstock.com

Vallamaja ees peatub uhke BMW X5. Sellest väljuv mees sammub otsejoones sotsiaaltöötaja kabinetti ja keerutamata küsib toimetulekutoetust. Ütleb, et tööd pole. Ehkki seda polevat olnud juba pikka aega, taotleb mees toetust alles nüüd.

Tellijale Tellijale

Anonüümsust palunud sotsiaaltöötaja arvates sai mees kabinetti jõudes tehtud veast ruttu aru: õue vaadates hakkas kohe silma, et ta parkis oma maasturi täpselt ametniku akna alla. “Sõbra oma,” põhjendas mees, kui omavalitsuse töötaja oli sõiduki kohta pärinud.

Sotsiaaltöötaja palus mehel kirjutada paberile kõik talle kuuluvad sõidukid ja kinnisasjad ning esitada kontoväljavõtte. Ta rõhutas, et teeb hiljem andmete kontrolliks päringud. Mees küsis, kas võib toimetulekutoetuse taotluse hiljem digitaalselt allkirjastatuna saata. “Siiamaani ootan,” tõdes ametnik.

25.09.2020 26.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto