Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Raietööd peatati väidetava kakupesa pärast

2 min lugemist
  • Eametsast tulid vihjed, et seal toimub metsaraie alal, kus pesitseb kassikakk.
  • Eestis on kassikakke elanud täiesti jaburates kohtades.
Linnaäärses metsatukas on raietööd praeguseks peatatud ja uurimine selgitab, kas tööd võib peagi jätkata. FOTO: Urmas Luik

Nädalavahetusel Eametsas alanud raietööd peatati niisama kiiresti, kui need olid alanud. Seda seetõttu, et kaks kohalikku saatsid keskkonnainspektsiooni vihje, et mahavõetavas metsas pesitseb haruldane kassikakk.

Tellijale

Keskkonnainspektsiooni Pärnumaa büroo juhataja Toomas Õmbluse sõnutsi on faktidest praegu teada niipalju, et Eametsast tuli nädalavahetusel kaks vihjet, et seal toimub metsaraie alal, kus pesitseb kassikakk. Kohapeal käisid olukorda hindamas inspektorid, kes tuvastasid, et linnupesa seal ka oli. Ütlemaks, kelle pesaga täpselt tegu oli, ei jagu inspektoritel aga pädevust.

Õmblus selgitas, et samalaadseid olukordi pole Pärnumaal palju ette tulnud. “Haruldaste liikide pesitsusalad on üldjuhul ikkagi teada, päris samasugust juhtumit ei ole viimaste aastate jooksul olnud,” lausus ta.

26.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto