Taekwondo-meeskonnast ei jäänud Tšehhis keegi medalita

Joosep Laik
Pärnu taekwondo meeskond, kellest ei jäänud keegi medalita. Keskel Pärnu taekwondo klubi peatreener Robert Trofimov. Foto: Robert Trofimov

Nädalavahetusel Tšehhis Nymburgi linnas juunioride ja täiskasvanute A-klassi meistrivõistluselt taekwondo`s naasid kõik Pärnu esindajad medaliga.

Pärnut esindas kuus sportlast Pärnu taekwondo klubist ja spordiklubist Do-Jang ja ükski neist ei jäänud medalita.

Eelmise aasta kuni 14aastaste juunioride EMi hõbemedali omanik Anette Russ võitis kuldmedali kaalukategoorias kuni 52 kilogrammi.

14–15aastastest juunioridest tuli pronksile Deniss Gorškov (–57 kg) nagu ka Aleksandr Savtšuk (üle 69 kg).

16–17aastastest võitis samuti pronksmedali Daniel Fokejev (–57 kg).

Eelmise aasta Euroopa meister Kamilla Velikopolje kaotas kohe esimeses matšis, kuid suutis võita pronksi kompleksharjutuses 16–17aastaste seas.

Täiskasvanutest naasis pronksiga Aigar Brunfieldt (–85 kg).

Üldkokkuvõttes võitis Eesti koondis 12 kuld-, kuus hõbe- ja 15 pronksmedalit ja saavutas turniiril esikoha Tšehhi ja Sloveenia ees.

Turniir oli meeskonnale viimane enne EMi, mis toimub 23.–29. aprillil Tallinnas.

Tšehhi võistlusest võttis osa üle 500 sportlase – 48 võistkonda 15 riigist. Eestit esindas 42 sportlast.