Berliinis tutvustatakse suvepealinna ja Kihnu saart

Saksa tehnoloogiakooli täiskasvanuõppes turunduse eriala lõpetajad Klarika Krantsman (vasakul) ja Ann Eichhorst valmistuvad jürikuus Berliini Eesti majas tutvustama suvepealinn Pärnut ja mustrilist Kihnut.

FOTO: Mailiis Ollino

Saksamaa südames Berliinis saavad Eesti maja külastajad jürikuus teada, milline on meie suvepealinn ja kuidas elatakse Kihnu saarel. Kohtumisi vahendavad tõlgina Pärnu Saksa tehnoloogiakooli õpilased Ann Eichhorst ja Klarika Krantsman, kelle kooli lõputöö turunduse erialal ongi Pärnumaa tutvustamine “Eesti Vabariik 100” lainel.

Tellijale

Mõlemad olid Saksamaal õppepraktikal ja leidsid tee Eesti majja enda sõnutsi maja tegevuse korraldaja-eestvedaja Kristina Piiliku ja Saksa tehnoloogiakooli direktori Indrek Alekõrre koostööle tuginedes. Sealt edasi idanes Pärnumaa tutvustamise mõte.

“Aga see mõte läks veel suuremaks: märtsis oli Eesti majas Järvamaa tutvustus, aprillis tulevad Pärnu ja Kihnu ja ülejäänud maakonnad sealt edasi,” rääkis Krantsman ja näitas saksakeelset infolehte, mille ühel poolel on Pärnu ja teisel poolel Kihnu kohta põhiandmed.

Tagasi üles