Galerii: Lääneranna koolinoored tegid Eesti juubeli vaimus Playbacki

Pärnu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Üleeile toimus Lihula gümnaasiumis esimene Lääneranna koolinoorte Playback, kus osalesid Lõpe kooli, Lihula gümnaasiumi ja Metsküla algkooli õpilased.

Playback ehk jäljendusvaadend kujutab endast tuntud artisti(de) või muusikavideo matkimist/jäljendamist. Eesti 100. aastapäeva puhul olid esitatavad lood eestikeelsed või originaalis Eesti artistide esitatud.

Osalejad olid jagatud kolme vanusegruppi: 1.–3., 4.–6. ja 7.–9. klasside õpilased. Kolme kooli peale oli etteasteid seitse ja õhtu jooksul käis laval 54 esinejat.

Etteasteid hindas ja kommenteeris kolmeliikmeline žürii, kuhu kuulusid Lihula gümnaasiumi rahvatantsuõpetaja Pilvi Kase, Lääneranna Teataja toimetaja Kristina Kukk ja Lihula kultuurikeskuse noorsootöötaja Anneli Pikkmets.

Noorema vanusegrupi võitjaks tulid Metsküla algkooli õpilased, kes esitasid Kresiraadio laulu "Leto svet", mis esindas Eestit 2008. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel.

Keskmiseski vanuseastmes pälvisid esikoha Metsküla algkooli õpilased, kes parodeerisid tänavu Eesti Laulu poolfinaalis kõlanud Indrek Ventmanni lugu "Tempel".

Vanema vanuserühma esikoha tiitel läks aga Lõpe kooli loole "Aasta ema", mida originaalis esitab ansambel Naised Köögis.

Publiku lemmiku auhinna pävis Lihula gümnaasiumi 7.–9. klassi neidude punt, mis parodeeris Liis Lemsalu lugu "Aeg on käes".

Parim meesartist oli Indrek Ventmann loost "Tempel" ja naisartist Kihnu Virve loost "Merepidu". Parimaks matkijaks osutus žürii hinnangul Margus Pikkmets, kes esines Kristiina Ehinina.

"Julge hundi rind on rasvane" tunnustuse pälvisid Lihula gümnaasiumi 1.–3. klassi õpilased, kes esitasid Triin Niitoja ja John4 "Hõbedased tiivad" – nemad olid ainsad, kes tegid oma numbri täiskasvanute juhendamiseta.

"Parim back" ehk parimad taustatantsjad olid Lihula gümnaasiumi 4.–6. klassi õpilased, kes esitasid Getter Jaani, Grete Paia ja Uku Suviste laulu "Teemant".

Tagasi üles