Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Rimi ei plaani kaubanduskeskust

2 min lugemist
  • Parkimine Jannseni Rimi juures ei rahulda praegu ega tulevikus.
  • Planeeringu tegija sõnutsi lahendatakse Rimi parkimine niigi krundi piires.
Poolteisetunnine arutelu neljapäeval ei hajutanud pärnakate kõhklusi uue Rimi poe osas. FOTO: Mailiis Ollino

Üleeile toimus Pärnu linnavalitsuses Rimi Jannseni tänava detailplaneeringu avalik arutelu. Planeering puudutab J. V. Jannseni kinnistuid 1, 3, 5, 5a, 7, 7a ja Uus-Sauga tänava algusosa. Rimi plaan näeb ette sealsete hoonete lammutamise peale apteegihoone. Uue maja esimesele korrusele tuleb kaubanduspind, teisele perearsti ruumid ja bürood, kolmandale samuti büroopinnad ning neljandale korrusele kuni kaheksa korterit.

Tellijale

Kohaletulnud nägid kõige suuremat probleemi parkimises. Parkimiskohti napib praegugi ja ehkki suureneb nii parkimisala kui -kohtade arv, ei ole teada, kui palju inimesi hakkab tulevikus seda poodi autoga külastama.

Regionaalhalduse osakonna Pärnu talituse planeeringute järelevalve nõunik Tiiu Pärn nimetas piirkonda parkimise mõttes väga üle koormatuks. Ta soovitas vaadata suuremat pilti ehk ala Uus-Sauga ja Jannseni tänava ristmikust kuni Rääma ja Raba tänava ristumiskohani, kus jõe kaldale soovitakse ehitada korrusmaju. “Parkimine Jannseni Rimi juures ei rahulda praegu ega tulevikus. Ettepanek on lahendada parkimisküsimus majaaluse parklakorrusega ja jätta korterid ehitamata,” ütles Pärn.

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto