RMK paneb Pärnumaal kasvama üle kahe miljoni puu

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
RMK paneb tänavu Pärnumaal kasvama 2,3 miljonit taime. Foto on illustreeriv.
RMK paneb tänavu Pärnumaal kasvama 2,3 miljonit taime. Foto on illustreeriv. Foto: Mailiis Ollino

Käesoleval nädalal algab riigimetsas kevadine istutushooaeg, mille käigus paneb riigimetsa majandamise keskus (RMK) maha 20,7 miljonit puud.

Pärnumaal pannakse tänavu kasvama 2,3 miljonit taime.

RMK metsakasvatustalituse juhataja Toomas Väädi sõnutsi on kasvama pandavate taimede arv sarnane eelmise aasta omaga, kuid senisest rohkem panustatakse taimede paremale vastupidavusele.

"Selleks paneme tänavu kasvama rekordilised 3,5 miljonit biovaha ja liimiga kaitstud männitaime, et hoida eemal noori puid ohustavaid männikärsakaid ning kaitseks sõraliste vastu pritsime sügisel 1500 hektaril noori männitaimi looduslike repellentidega. Need abinõud võimaldavad istutada ühele hektarile 3500 männitaime asemel 3000 ja uuendada suuremat pindala," ütles Väät.

20,7 miljonist taimest pannakse kevadel mulda 19,7 miljonit ja sügisel miljon. "Sügisistutus on andnud mineraalmuldadel häid tulemusi ja aitab hajutada kevadist istutuskoormust, mistõttu kavandame sel aastal sügisistutust juba kogu Eestis," märkis Väät.

RMK kasutab sel aastal esimest korda masinistutusmeetodit: ühe võttega valmistatakse ette maapind ja pannakse taim maha. Esmalt tehakse ekskavaatori noole külge kinnitatud spetsiaalkopaga istutamiseks sobiv mätas ja sama töövõttega paigaldatakse istutuspeaga mättale suletud juurekavaga taim. Istutusmasinaga kasutatakse ära kõik taimekasvatuse võimalused, enne külmas hoitud ja suletud juurekavaga taimi istutatakse suvelgi. Uudsete seadmetega on plaanis istutada 200 hektarit.

Kokku uuendab RMK sel aastal metsa 11 600 hektaril, millest istutatakse 7700 hektaril ja külvatakse 320 hektaril. Looduslikule uuenemisele jäetakse 2000 hektarit ja looduslikule uuenemisele aidatakse kaasa 1600 hektaril.

Tagasi üles