Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Marian Kivila: Uue kunsti muuseumi rahamure pole peamine

4 min lugemist
  • on hea alati suurelt mõelda, kuid arvestada tuleb piirkonna võimalusi.
  • Hiljuti toimus kultuuriministeeriumis põhjalik kultuuripoliitika “korrastamine”.
  • Lähenedes demokraatlikult, siis tuleb vältida olukorda, kus laiutab üks asutus.
Kuraator ja kunstikriitik Marian Kivila leiab, et Pärnu kunstielu põhiprobleem on kultuuriinimeste ja kunstnike lahkumine, mitte uue kunsti muuseumi rahamure. FOTO: Urmas Luik

Põhjus, miks ma ei ole kunsti­sadama teemal varem sõna võtnud, on lihtne: projekt oma grandioosses absurdsuses ei ole mulle kunagi tundunud küllalt tõsiselt võetav ega perspektiivikas, et selle üle üldse mingitki diskussiooni pidada.

Tellijale

Algusest peale on tundunud utoopiline, et hiigelvõlgades pereäri­ peaks hoobilt hakkama saama mahult kümneid kordi suurema ja rahvusvahelise mõõtmega institutsiooni majandamisega.

Muidugi on hea alati suurelt mõelda, kuid arvestada tuleb konteksti ehk piirkonna üldisi vajadusi ja võimalusi. Eesti kunstimaastikul on viimase paari aasta jooksul hakanud ilmnema ohtlik tendents: institutsionaliseerimine, mis ähvardab enda ümber suretada kõik pisemad, kuid kultuurilises mõttes niisama tähtsad ettevõtmised.

15.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto