Pärnu korraldab laevaliiklust linnale kuuluva väikesaarega

Munalaiu ja Manija vahel sõidab liinipaat Mann.

FOTO: Ülle Tamm

Pärnu linnavalitsus kinnitas sel nädalal Munalaiu ja Manija vahel sõitva paadi ja hõljuki piletihinnad ja tellimussõitude hinnakirja. Avaliku liiniveo piletihind jäi samaks, kuid tellimussõitude hinnad tõusid.

Liiniveol saavad Manija elanikud saarele ühe ja mandriinimesed kahe euro eest, õpilastele ja pensionäridele on pilet poole odavam. Kuni seitsmeaastased sõidavad priilt.

Liinipaadi Mann tellimussõidu üks suund Manija ja Munalaiu vahel maksab 20 euro asemel nüüdsest 35 eurot ja Munalaiult Kihnu sõit 120 asemel 170 eurot.

Hõljukit tellides tuleb ühe otsa eest Manijale maksta tunnihinda 60 eurot asemel 70 ja Kihnu sõidu puhul 120 asemel 150 eurot.

Manija liinipaat ja hõljuk kuuluvad Pärnu linnale ja on antud Pärnu Haldusteenuste valdusesse ja korraldada. Mainitud veesõidukite kõrval on haldusteenuste käsutuses kummipaat, mida kasutatakse Paikuse tiigi purskkaevu hooldamiseks.

Pärnu Haldusteenuste juhataja Riho Läätse sõnade kohaselt esines hõljuki mootoriga tänavu talvel probleeme ja märtsi teises pooles polnud masin töökorras. "Hõljuki mootor vahetati välja ja tehti täishooldus," rääkis Lääts

Kokku kulus hõljuki remondiks 5500 eurot. Nüüd on see taas korras ja vajaduse korral valmis sõitu alustama.

Liinilaeva Mann põhi kaeti enne kevadist vettelaskmist vetikate tekke vastase emulsiooniga. "Plaanime laevale veel ettenähtud ajavahemike järel teha korralised hooldused," selgitas Lääts. "Kui laev Haldusteenuste valdusesse tuli, oli esimene mure leida köied kai külge kinnitamiseks. Nüüdseks on kõik asjad olemas ja laev liigub vastavalt graafikule Munalaiu ja Manilaiu sadama vahel."

"Võtsime tööle väga tublid kaptenid, kes teevad tööd kohusetundlikult ja hoolivad nii hõljuki kui ka laeva korrashoiust," kiitis Lääts.

Tagasi üles
Back