Eestis algas tänasest tuleohtlik aeg

Raido Keskküla
, veebilehe toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eestis algas tuleohtlik aeg.
Eestis algas tuleohtlik aeg. Foto: Peeter Langovits

Soojade ja päikesepaisteliste ilmadega on järsult tõusnud maastikutulekahjude arv, mis annab märku sellest, et Eestis on alanud tuleohtlik periood. Päästeameti peadirektori käskkirja järgi algas tuleohtlik aeg täna.

Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha ainult selleks ette nähtud kohtades. Metsas lõkke tegemisel ja grillimisel on soovitav kasutada riigimetsa majandamise keskuse lõkkekohti, mille asukohad leiab internetilehelt www.rmk.ee. Infot avalike lõkkekohtade ja grillimisplatside kohta saab omavalitsustestki. Päästeamet tuletab ühtlasi meelde, et kulupõletamine on Eestis keelatud läbi aasta.

Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe sõnade kohaselt annab tuleohtliku aja väljakuulutamine märku, et väikegi eksimus tulega ümberkäimisel looduses võib tuua rängad tagajärjed. „Palun olge looduses tuld, grilli või sigarette kasutades hoolikad. Hoiakust „minuga ju ei juhtu“ pole abi, kui oma käitumist kriitilise pilguga üle ei vaata. Kuival metsaalusel ja maastikul saab tulekahju alguse lihtsamalt ja levib kiiremini, kui ette kujutada suudate,“ ütles Tähe.

Väiksest maastikupõlengust võib hetkega saada ulatuslik ja traagiliste tagajärgedega põllu- või metsapõleng. Lõkke tegemisel tuleb nii metsas, maastikul kui koduaias järgida tuleohutusnõudeid. Lõkkease tuleks rajada mittesüttivale pinnale. Lõket tohib teha vaid tuulevaikse ilmaga, hoides käepärast esmased kustutusvahendid. Lahtist tuld ei tohi jätta valveta, sel tuleb lasta lõpuni põleda, lõkkejäägid kustutada veega või summutada liivaga.

Tagasi üles