Paikre loodab viie miljoni eurose päikesejaama valmis saada tänavu

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Paikre plaanib jaama rajada prügila kohale.
Paikre plaanib jaama rajada prügila kohale. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu linna jäätmekäitlusfirma OÜ Paikre kavatseb viiemegavatise ja ligemale viis miljonit eurot maksva päikeseelektrijaama valmis saada tänavu. Plaanitav biometaanitehas hakkaks tööle kõige varem tuleva aasta jooksul.

"Päikesepargiga on eesmärk, et tänavu saaks kõik valmis. On kõik eeldused, et aasta lõpuks oleks jaam valmis ja töös. Võimsuseks oleme planeerinud viis megavatti. Kuigi kõiki hankeid ei ole kinnitatud, siis ühemegavatise võimsuse loomine maksab umbes miljon eurot," ütles Paikre juhatuse esimees Kristo Rossman.

Rossmani väitel kaasab ettevõte projekti kindlasti välispartneri, aga kuna veel lõplikku kokkulepet pole, ei soovinud ta nime avaldada.

Samuti kavandab Paikre biometaanitehast. "Biometaani projektiga on selline seis, et projekti teostatavusanalüüs on praegu töös. Analüüs valmib hiljemalt septembris ja sealt tuleb teadmine, kus ja millisel kujul võiksid Eestis asuda biometaanijaamad," selgitas Rossman.

Rosmanni teatel on praegu veel ebaselege, millal ja kuidas biometaanitehas rajada. Kõige varem võiks selle ehitada 2019. aastal.

Paikre müügitulu kasvas eelmisel aastal 25,4 protsenti – 3,5 miljoni euroni ja puhaskasum vähenes 27,5 protsenti ehk 295 700 euroni. Rossmani hinnangul võib tulemusega üldiselt rahule jääda, kuna enamik plaanitust viidi ellu.

Tänavu tahab ettevõte peale päikeseelektrijaama ja biometaanitehase ideega edasiliikumise saada valmis sega-olmejäätmete sortimisliini arenduse, plastijäätmete väärindamise tehnoloogilise lahenduse ja laieneda mujale Eestisse.

Raha on Paikrel 900 000 eurot ja käibevara 1,2 miljonit, põhivara 8,6 miljonit eurot. Lühiajalisi kohustusi aga 900 000 eurot, pikaajalisi kohustusi 3,4 miljonit ja omakapitali 6,3 miljonit eurot, millest jaotamata kasum moodustab 6,1 miljonit.

Tagasi üles