Linn nõustuks uuele sillale ette jäävatest majadest kaks säilitama (1)

Martin Laine
, uudistetoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kui Pärnu kolmas sild ehitataks menetluses plaani järgi, tuleks Lai 24 lammutada. Naabruses asuvate Lai 26 ja Vingi 13 lammutamist muinsuskaitse ei luba.
Kui Pärnu kolmas sild ehitataks menetluses plaani järgi, tuleks Lai 24 lammutada. Naabruses asuvate Lai 26 ja Vingi 13 lammutamist muinsuskaitse ei luba. Foto: Urmas Luik

Muinsuskaitseamet andis heakskiidu Pärnu Raba–Aia silla muinsuskaitse eritingimustele. Kui plaanitav kolmanda silla lahendus käiku läheks, nõustuks linnavalitsus planeeringualale jäävatest hoonetest kaks säilitama, lammutades vaid ühe.

6. märtsil kirjutas Pärnu Postimees, et muinsuskaitseamet keeldus andmast kooskõlastust dokumendile, mille järgi tulnuks Pärnu kolmanda silla pealesõidu ja ringristmiku ehitamiseks lammutada kuni kolm Laia tänava äärde jäävat ja linnavalitsusele kuuluvat hoonet: Vingi 13 (AS Pärnu Vee peakontor), Lai 26 ja Lai 28.

“Sillalt maha- ja pealesõidu saab lahendada ka ajaloolist ja miljööväärtuslikku ümbrust vähem riivaval moel,” põhjendas ameti Pärnumaa vaneminspektor Nele Rent kirjas linnavalitsusele.

Peale mainitu soovis amet arheoloogiliste uurimiste korraldamist planeeringualal.

Raad tegi ameti soovil muinsuskaitse eritingimustes muutused ja üleeile teatas Rent, et nende tingimustega võib nõustuda.

Muudetud dokumendi järgi lammutataks vaid Lai 26, kuid ülejäänud majad säilitataks. Lai 26 tuleb maatasa teha normikohaste teede rajamiseks.

Raba–Aia silla detailplaneeringu algatas volikogu möödunud suvel. Linnavalitsus on öelnud, et tegu on vaid ühe võimaliku sillalahendusega, mida soovitakse lähemalt uurida.

Sillale sõidetaks esialgse plaani järgi Laialt tänavalt, kuid Pärnu linnavalitsus peab veel vaagima, milline liiklus­korraldus oleks kõige otstarbekam.
Sillale sõidetaks esialgse plaani järgi Laialt tänavalt, kuid Pärnu linnavalitsus peab veel vaagima, milline liiklus­korraldus oleks kõige otstarbekam. Foto: PP
Tagasi üles