Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Sinilipu lugu

2 min lugemist
Pärnu linnapea Einar Kelder heiskab 5. juunil 2001 esimest korda Pärnu rannas vee puhtust tõendava sinilipu. FOTO: Ants Liigus

Aprilli keskel 20 aastat tagasi viibis Pärnus Euroopa Keskkonnakoolituse fondi (FEE, Foundation for Environmental Education) asepresident Jan Eriksen, kes külastas siin olles peale Pärnu Piritat ja käis Saaremaal. Kuigi mitmel jahisadamal oli sinilipu heiskamise õigus juba mõnda aega, ei lehvinud sinilippu üheski rannas. Mööndes Pärnu tehtud edusamme, ei nõustunud Eriksen sinilipupretendentide Pärnu, Pirita ja Pühajärve võimalusi võrdlema.

Tellijale

Nädalapäevad hiljem selgus, et Pärnu linnavalitsus saatis FEE-le tegelikkusest kümme korda halvematena tunduvad merevee mikrobioloogilised näitajad, tekitades fondis kahtlusi Pärnu rannale sinilipu andmise võimalikkuses.

Andmeid saates ei arvestatud tõsiasjaga, et Euroopas mõõdetakse bakterite arvu 100 milliliitris vees, meie tervisekaitsetalitus mõõtis baktereid liitri kohta. ­Eurooplased jäid aga kahtlustavaks ja mai lõpus 1998 tuli teade, et Pärnu, Pirita ja Pühajärve supel­rand saavad sinilipu asemel sinilipu tunnistuse.

27.03.2020 30.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto