Lasteaialaps muutub linnale üha kallimaks

Siiri Erala
, arvamustoimetuse juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: PP

Millal lasteaia kohatasu alaneb? Kas mudilased võiksid lasteaias süüa saada tasuta? Kas on loota abiõpetajate palgatõusu? Need on teemad, mille vastu tundsid huvi Pärnu lasteaedade hoolekogude esindajad kohtumisel linna esindajatega.

Peale järjekordade kadumise on laste arvu kahanemine aidanud saavutada linna hariduse arengukavas määratud sihte. Nimelt kirjutati 2012. aastal sellesse kavva eesmärk vähendada aastaks 2025 laste arvu rühmades. Seda põhjusel, et toonaste järjekordadega toimetulekuks tõstis linnavalitsus laste arvu seadusesse kirjutatud normidest suuremaks. “Probleemi on püütud leevendada laste arvu suurendamisega rühmades, kuid rahulolu-uuringute tulemusena on selgunud, et lapsevanemad ei ole rahul laste arvuga aiarühmades (kuni 24 last rühmas),” seisab dokumendis. Arengukavas nähakse ette alandada lasteaiarühmade täitumuse normi 20 lapseni aia- ja 18ni liitrühmades.

Napp tõdes, et see siht on pea­aegu saavutatud: üle pooles rühmadest vastab laste arv normile või jääb alla selle. “Laste hulga vähendamine rühmades on reaalselt saavutatav eesmärk, kuid tuleb arvestada lasteaedade majandusliku toimetuleku, koha kasutamise ja muude asjaoludega,” rääkis ametnik.

Linna kulud mudilase kohta on viimase viie aastaga kasvanud keskmiselt poolesaja euro võrra olenemata faktist, et riikki on lasteaedade majandamisele õla alla pannud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles