Sisukord
Paberleht
Paberleht

Tuurit-Tuurit andis pärnakaile vaatemängulise etenduse

1 min lugemist
  • Läbi huumoriprisma heideti pilk rühma argipäeva ja lavapealsetesse tegemistesse.
  • Fantaasiaküllase tantsuetenduse lavastas koreograaf Eneli Rüütli.
  • ERRS tunnustas Rüütlit hõbemärgiga, mida antakse juhendajale ainult kord elus.
Tuurit-Tuuriti tantsuetendus "10 erilist hetke" Pärnu kontserdimajas. FOTO: Margus Valt

Rahvatantsurühm Tuurit-Tuurit tõi üleeile Pärnu kontserdimaja saali rahvast pilgeni tulvil, sest ükski tantsuhuviline ei tahtnud nende paar tundi väldanud vaatemängulisest tantsuetendusest “10 erilist hetke” ilma jääda. Valdav osa rühma kümne aasta juubeliks kokku pandud kavast oli rahvatantsul põhinev omalooming.

Tellijale Tellijale

Läbi huumoriprisma heideti pilk nii rühma argipäeva kui lavapealsetesse ja -tagustesse tegemistesse, millega aastate jooksul kokku on puututud: “Mehed ei nuta” ja “Mis värvi on armastus” ainetel tehtud Augustiunetuse lustakaist tantsulavastustest selleni, milliseid ameteid – kalurist metsameheni – Tuuriti tantsijad enne õhtuseid trenne peavad, kuidas nad seljakottidega Hiina müüri ja eri maid tantsusammul avastavad või kuidas Jaansoni jooksu ajal trennisaal tühjaks jääb ning jooksupolka harjutamise asemel enamik neist hoopis ümber jõe silkab.

Fantaasiaküllase tantsuetenduse lavastas koreograaf Eneli Rüütli, kelle triibuliste särkidega meremeesteks kehastunud Tuurit-Tuuriti meestantsijad kalavõrguga laval mitu korda kõrgele õhku lennutasid. Ja nagu Tuurit-Tuuritis juba välja on kujunenud, aitasid uude loomingusse rahvatantsu traditsioonilisi põhisamme lihvida tantsuõpetajad Tiiu Pärnits ja Henn Tiivel.

25.09.2020 26.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto