Kuidas Pärnu koolipoiss vietnamlasi smugeldas

Mõne aastaga jäid inimkaubitsejad Eestis korduvalt vietnamlaste smugeldamisega vahele, kurjategijad on seejärel jõulisemalt katsetanud Läti piiripunktiga. Fotol 2016. aastal Eestis tabatud illegaalid. FOTO: PPA

Heasüdamlik, seltskondlik, taktitundeline ja vastutulelik noor inimene – just nõnda iseloomustab Pärnu kool oma 18aastast õpilast Egertit. Tõsi, tunnistab õppeasutuski, et klassi jäi ta viimati kordama, sest väidetavalt jäi töölkäimine õppimisele ette­. Ühel 2017. aasta varakevadisel päeval võttis lapseohtu Egert vastu aga tööpakkumise, mis lõppes talle koolis istuma jäämisest märksa tõsisemate tagajärgedega.

Tellijale Tellijale

Pole täpselt teada, kuidas viis Egerti tee kaasosalisi värvanud 26aastase Igor Vološini juurde. Läti politseile ja kohtule antud ütluste järgi­ tutvunud noormees Vološiniga ühise tuttava kaudu.

2017. aasta märtsis istus Egert igatahes Vološiniga sama laua taha ja viimasena mainitu tegi koolipoisile pakkumise: 1000 eurot, et vedada inimesed autoga Lätist Poola.

See raha näis noormehele küllalt ahvatlev, et plaanis osaleda. Ei saa salata, et ta pidi siinkohal mõistma: tõenäoliselt on ettevõtmine kuritegelik.

22.10.2021 24.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto