Pärnu hakkab Tori vallaga piiride muutmiseks läbirääkimisi pidama

Linnapiiri lõppemisest teavitav liiklusmärk.

FOTO: Ants Liigus

Pärnu linnavolikogu nõustus Tori vallavolikogu ettepanekuga alustada Pärnu linnaga läbirääkimisi Sauga aleviku ja viie küla üleandmiseks Pärnule.

Linnavolikogu volitas läbirääkimisi pidama linnapead, linnavalitsuse liikmeid ja volikogu kolme liiget eesotsas esimehe Andres Metsojaga. Linnavalitsuse ülesanne on määrata Pärnu esindajad läbirääkimisteks moodustatavatesse komisjonidesse ja/või töörühmadesse, kaasates volikogu liikmeid.

Tori vallavolikogu tegi Pärnu linnavolikogule ettepaneku alustada Tori valla ja Pärnu linna vaheliste piiride muutmiseks läbirääkimisi, et anda Sauga alevik ja Tammiste, Eametsa, Kilksama, Nurme ja Kiisa või Vainu küla Pärnu linna koosseisu. Vallavalitsus peab asutusüksuste kaupa välja selgitama, mida elanikud sellest arvavad.

Osa Sauga aleviku ja varasemasse Sauga valda jäävate külade elanikest soovis, et Sauga vald oleks ühinenud Pärnu linnaga, kuid Sauga vallavolikogu otsustas Tori vallaga liitumise kasuks. Haldusreformi käigus ühinesid Tori vallaga peale Sauga valla Are vald ja Sindi linn.

Tagasi üles