Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Pärnusse mahuks sünnitama kolm korda rohkem naisi

2 min lugemist
  • Pärnu­ haigla vajaduse korral valmis vastu võtma kolm korda rohkem sünnitusi.
  • Sünnitusmaja valikul mängib rolli nii bussigraafik kui teede olukord.
  • Pärnus ja Eestis tervikuna on sünnituste arv väga palju langenud.
Naiste- ja lastekliiniku juhataja ­Kadri-Liina Vahula arvab, et Pärnusse võiks tulla rohkem sünnitajaid­. FOTO: Mailiis Ollino

Põlva, Haapsalu ja Valga haigla sünnitusmaja sulgemisega on jutuks tulnud Pärnu haigla sünnitusosakondki, mida kinnipanek küll ei ähvarda, kuid oma mõju mujal riigis toimuv Pärnule siiski avaldab.

Tellijale

Pärnu haigla naistearst, naiste- ja lastekliiniku juhataja Kadri-Liina Vahula rääkis, et Haapsalust ja Rap­last lisandus sealsete sünnitusosakondade sulgemise järel 20–30 sünnitajat aastas. Samuti toovad oma lapsed Pärnus ilmale Läänemaa ja Pärnumaa Lääneranna valla naised, kui nende kodu jääb Haapsalust Pärnu poole. Sünnitusmaja valikul mängib rolli nii bussigraafik, teede olukord kui tõik, kuhu kiirabi sünnitaja viib.

Doktor Vahula kinnitusel on Pärnu­ haigla vajaduse korral valmis vastu võtma kolm korda rohkem sünnitusi. “Me oleks väga õnnelikud, kui Pärnusse tuleks veel rohkem sünnitajaid. Pärnus ja Eestis tervikuna on sünnituste arv väga palju langenud: kunagi oli Pärnus 1000–1500 sünnitajat aastas, nüüd umbes 800,” märkis ta.

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto