Nohikud tulevad tehnoloogiat tutvustama

Geeks on Wheels koolides tehnoloogiat tutvustamas. FOTO: www.geeksonwheels.eu

Eile käivitus projekt “Nohikud ratastel”, mis järgmise nädala alguses jõuab Pärnumaale, tutvustamaks moodsat tehnoloogiat ja korraldamaks harivaid koolitusi.

Projekti eestvedajad on IT-tudengid kõikjalt Eestist.

“Oleme ühendanud jõud ja võtnud südameasjaks tutvustada maanoortele tänapäevaseid tehnoloogilisi tipplahendusi,” selgitas projekti “Geeks on Wheels” ehk “Nohikud ratastel” kommunikatsioonijuht Auris Aleksandrov, kutsudes huvilisi üles vaatama entusiastlikke noori, kes toovad tipptehnoloogilised lahendused koju kätte.

Kuues koolis toimuvad arvuteid tutvustavad riist- ja tarkvaralaborid, kus näidatakse, mida kasulikku eri tarkvaraga teha õnnestub. “Meie põhirõhk on selgelt tehnilistel lahendustel – tänu neile me ju iga päev oma tegemisi tõhustame. Aga milline on meie töötõhususe järgmine samm? Seda me nendele noortele kuue vägeva päevaga räägimegi,” kõneles projekti peakorraldaja Hendrik Raid.

Geeks on Wheels koolides tehnoloogiat tutvustamas. FOTO: www.geeksonwheels.eu

Hariv ettevõtmine on ennekõike mõeldud 6.–12. klasside õpilastele, aga ka pedagoogidele, kes teema vastu huvi tunnevad. Peale uue tehnoloogia kasutuskogemuse tahame näidata, mis on arvutite sees, nende ümber ning kuidas arvuteid hooldada ja nendega ümber käia.

Geeks on Wheels koolides tehnoloogiat tutvustamas. FOTO: www.geeksonwheels.eu

Katsetamiseks pannakse välja nutitelefonid ja tahvelarvutid. Meelelahutust pakuvad virtuaalreaalsusel põhinevad mängud. Mänguoskusi ja teadmisi saab proovile panna võistlustes, kus osavamaid ootavad auhinnad.

Kevadisel tuuril kohtab ratastel nohikuid Sindi gümnaasiumis (7. mai), Häädemeeste keskkoolis (8. mai) ja Kilingi-Nõmme gümnaasiumis (9. mai).

Tagasi üles
Back