Teet Kurs: Toetustega ei tohi ära harjuda, see pole ettevõtlus

Romet ­Põhako alustas oma videoproduktsioonifirmaga Romulus ­Studios mõni kuu tagasi. Tal on pooleli töö MTÜ Eesti Jahinaistega ja tehtud näidis­klipp Krooni ­Kohvikule.

FOTO: Urmas Luik

Romet Põhako on praegu 20. Filme hakkas ta tegema kaheksaselt, kui mängis legodega, tegi neist telefoniga pilte ja avastas, et edasi­kerimise nuppu pikalt all hoides hakkavad fotod filmina jooksma. Nüüd soovib Põhako käima lükata videoproduktsiooni ettevõtte ja unistab, et tema firma logot nähes sähvataks kliendi peas mõte: “Ma olen seda loorberipärga (Põhako firma logo element, S. M.) varem näinud, ta teeb häid videoid, võtan nendega ühendust”.

Tellijale

Noor ettevõtja liitus tänavu veebruaris Pärnu ettevõtlusinkubaatoriga, et saada sealt tuge. Temagi peast on paar korda läbi jooksnud kahtluseuss “ehk alustasin liiga kiiresti, äkki ei saa hakkama, võib-olla see või teine või kolmas”.

Viimati arutas Põhako konsultandiga hinnapoliitikat. “Enne seda­ oli tunne, kas tohin nii palju küsida, kas teenus on nii palju väärt. Pärast kokkusaamist tunnen ennast ettevõtja nahas palju mugavamalt. Arvutan tunnihinna ja teen pakkumise,” jutustas ta.

Tagasi üles