Noorpurjetajad avasid hooaja Mairegatiga

Joel Kukk
13aastane Angeliina Õunap pani Optimist-klassis oma paremuse veenva ülekaaluga maksma. Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Pärnu jahtklubi purjespordikooli treenerite kasvandikud seilasid hooaja esimesel kodusel võistlusel, traditsioonilisel Mairegatil.

Kuni 16aastaste Optimist-klassis võitis regati 26 konkurendi seas ülekaalukalt eelmise aasta Eesti meister Angeliina Õunap, kes viiest sõidust sai neli esikohta ja ühe teise koha.

Teise auhinna vääriliselt purjetas Andrias Sepp ja kolmas oli Lisbeth Taggu. Esikolmikule järgnesid Pert Salundi, Rico Allikson ja Romi Safin.

Alla 12aastaste arvestuses oli parim Andrias Sepp, talle järgnesid Laura-Marii Taggu ja Daniel Õunap. Neljas oli Emma-Mia Kaar, viies Kevin Aus ja kuues Liisi Lehtsalu.

Klassis Laser 4,7 startis kaks võistlejat. Esimese koha sai Johanna Taggu ja teine oli Mark Gordin.

Reedest pühapäevani seilavad Eesti ja lähiriikide paremad roolimehed Pärnu lahel rahvusvahelisel Kevadregatil klassides Optimist, Zoom8, Laser Radial, Laser 4,7 ja RS Feva.