Elurajooni arendaja pole rahul, et linn toetab teist

Nurmenuku elu­rajooni on kavandatud kuus kortermaja, eramud ja kuus rida­elamut.

FOTO: Uus Maa

Pärnu linna piirile Tammistesse kerkiva Nurmenuku elurajooni arendajad saatsid Pärnu linnavalitsusele järelepärimise, mis kriteeriumide alusel langetatakse otsus mõnele arendusele õlg alla panna. Nimelt toetab Pärnu linnavalitsus pisut üle 63 000 euroga Viire tänava väljaehitamist ranna rajooni kerkivas Valgre elamupiirkonnas. Linna teises otsas ehitab aga arendaja Thessonia OÜ Nurmenuku teed ja ­tänavad omal jõul välja.

Tellijale

Thessonia asutajad ja omanikud on inglased Stephen Ainsworth ja ­Stephen Collas. Nende esindaja Anu Thompsoni põhjenduse kohaselt on arupärimine tingitud muljest, et ei ­järgita võrdse kohtlemise printsiipi.

Pärnu linnavalitsuse meedianõunik Teet Roosaar vahendas Pärnu linna­valitsuse vastust, et volikogu langetas otsuse rahastada Viire tänava ehitamist 2009. aastal. Roosaare jutu kohaselt nõustus arendaja võtma üle kohaliku omavalitsuse kohustuse ehitada välja avalik tänav tingimusel, et linn kaasfinantseerib töid miljoni krooni eest. Tollase hinnapakkumise järgi ­ulatus kogumaksumus koos tänava­valgustuse ja sademeveekanalisatsiooniga 4,3 miljoni kroonini.

Tagasi üles