Galerii: rotarid jagasid andekatele noortele stipendiume

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Pärnu Rotary klubi andis taas üle noortefondi stipendiumid noortele, kes on silma paistnud spordis, kultuuris või ühistegevuses.

“Pärnu Rotary klubi on 14 aastat välja andnud noortele andekatele sportlastele, loomeinimestele ja eraldi veel noorõpetaja ja noorteprojekti stipendiumi,” rääkis Rotary noortefondi juhatuse esimees Riho Sillaots. “Iga aasta on stipendiumide summa veidi varieerunud, kuid sel aastal on see kokku 6500 eurot.” Noorteprojekti stipendium on Sillaotsa sõnutsi eraldi kategooria, mille eesmärk on koolide või huvigruppide omavaheline kontakt ja linnaruumis ühiste projektide elluviimine, näiteks Brackmanni pargi valgusfestival või nüüdne projekt, mille eesmärk on tõsta teadlikkust Läänemere ja keskkonna suhtes üldiselt.

Noore sportlase stipendiumi pälvisid Keith Luur ja Anette Russ. Luur on saavutanud auhinnakohti purjetamises ja jääpurjetamises. 2015. aastal tuli ta Ice Optimistil jääpurjetamises maailmameistriks ja Zoom8 purjekal Euroopa meistriks. Samuti võitis ta klassis Zoom8 Eesti meistrivõistlused. 2016. aastal saavutas Eestis esikoha Laser 4,7 klassis ja riigi meistrivõistlustel. 2017. aasta juunioride MMilt jääpurjetamises naasis Luur 4. kohaga ja EMil võitis pronksmedali.

Russ on tegelnud taekwondo’ga aastast 2009. Ta on mitmekordne taekwondo Eesti meister, kes edukalt osalenud rahvusvahelistel meistrivõistlustel. 2015. aastal sai ta maailmakarikal 2. koha sparringus. 2016. aasta EMilt tuli 2. koht sparringus ja 3. koht kompleksharjutuses. 2017. aastal teine koht Euroopa karikavõistlustel, samuti teine koht EMil sparringus ja maailmakarika võit. 2018. aastal saavutas Russ Euroopa karikavõistlustel samuti esikoha.

Noore õpetaja stipendiumi pälvis Galina Muižnieks, kes on Pärnu vabakooli inglise ja vene keele õpetaja. Ta õpetab 1., 3. ja 6.–9. klassi. Peale selle juhendab vabakoolis tantsuringi, teeb käsitööd ja õmbleb.

Noorteprojekti stipendium määrati Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi noortegrupile, kelle eesmärk on pöörata Euroopa eakaaslaste tähelepanu Läänemere ja üldse keskkonna hoidmisele. Sütevaka noorterühm korraldab selleks 18.–24. septembril projekti “Sireen”, mille raames toimub noortevahetus Euroopa riikide keskkonnahuviliste noortega. Plaanis on pöörata tähelepanu toitainetega rikastumisele ja prügile meres. Ettevõtmises osaleb 25 noort Eestist, Gruusiast ja Horvaatiast.

Tagasi üles