Kajakad okupeerivad kesklinna katuseid

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Üks põhjus, miks kajakas linna tuleb, on heade pesitsuspaikade rohkus. Lamedad katused sarnanevad kajakate looduslike elupaikadega.

FOTO: Mailiis Ollino

  • Kajakad on hõivanud Pärnu kesklinna lame­katused.
  • Poegadega linnud võivad inimesi rünnata.
  • Peletuspallid on aidanud kajakaid katustelt eemal hoida.

Kajakad on hõivanud Pärnu kesklinna lame­katused. Riegler Kinnisvarahoolduse töödejuhataja Pirko Palu märkis, et neil on tulnud südalinnas kajakatega maadelda juba ammusest ajast. “Pesime ükskord DeLange ja Blauhausi aknaid nii, et kaks meest oli korvis – üks vehkis kaikaga ja teine ­pesi,” meenutas ta. Muul viisil töötada polnud võimalik: kajakaid oli lihtsalt nii palju.

Pärnus on kajakate meelispaigaks kujunenud moodsad lamekatusega ärihooned. “Ühe katuse peal on neid linde paarkümmend,” lausus Palu.

Palu nimetab kaks põhilist häda, mis kajakatega kaasnevad. Esiteks võivad nad ajal, kui neil on pojad, inimesi rünnata. Teiseks väljaheited. “Kõik on valge ja seda on raske maha pesta. Keeravad kõik asjad tuksi,” avaldas ­Palu nördimust.

Tänavu pandi eelmainitud kahele probleemsele katusele juba varakult rannapalle meenutavad peletuspallid. Palu hinnangul on need toiminud, kuid valvsust ei tohi kaotada ja katust tuleb pidevalt kontrollida.

Tagasi üles